Other News

Nëntë këshilla të agjentëve të shërbimit sekret me të cilat mund ta zbuloni çdo njeri

Aftësia që t’i lexoni njerëzit e tjerë mund t’ju ndihmojnë dukshëm në komunikim. Lara Chai, e cila ka punuar 23 vjet si agjente e FBI-së, thotë: “Nuk duhet të jeni detektiv i klasit të parë për të kuptuar se çfarë ndodh në kokën e ndokujt. Gjithmonë ekzistojnë sinjale të cilat mund t’i përdorni. E gjitha që është e nevojshme të […]

Read more ›

“Përse nuk shkon në shkollë?”, përgjigjia e vogëlushes lypëse të shkakton mornica në trup

Shpesh herë nuk kemi kohë apo nuk duam të dëgjojmë për hallet apo problemet që shqiptarët heqin përditë mbi kurrizin e tyre si pasojë e rrëmujës dhe rrumpallës në institucionet shtetërore dhe jo vetëm. Por ky popull ka mjaft shqetësime që ndoshta në pamje të parë mund të duken të vogla, por që në thelb janë një këmbanë alarmi për […]

Read more ›

A është kjo provë që Zoti ekziston? Fëmija qëndron pa lëvizur në mes të lumit të rrëmbyer

Është në të drejtën e secilit prej jush të bëni vlerësime personale mbi këtë video të publikuar së fundmi, dhe është komentuar në masë. Të shumtë jana ata të cilët e quajnë një provë të fortë të ekzistencës së Zotit. Në pamje shfaqet një fëmijë i vogël, i bllokuar në mes të një lumi me ujë të rrëmbyeshëm. Pyetja e […]

Read more ›

Për 1000 dollarë, zhveshi pantallonat dhe u ul mbi zgjoin e bletëve, ja pasojat? – (Video)

Bletari Jamie Gringer i adhuron sfidat, ku në një rast ka ngrënë një kërmill të gjallë, por nuk është ndalur me këtë. Ai me vithe të zhveshura është ulur në një zgjua bletësh! Ai me një mik të tij ishte marrë vesh që për 30 sekonda të qëndroj i ulur mbi zgjua për një shpërblim prej 1000 dollarëve australian, që […]

Read more ›

Merreni këtë pije në mëngjes dhe të nesërmen do të ndiheni 20 vjet më të rinj

Qumështi i artë është pije e përbërë nga përbërës natyralë dhe është një nga pijet më me shumë benefite për shëndetin. Përbërësit: 1 filxhan qumësht bajame 1 lugë gjelle vaj kokosi 1 lugë gjelle mjaltë ¼ e lugës së gjellës shafran indie Përgatitja Përzini të gjithë përbërësit përveç mjaltës dhe vlojini në temperaturë të mesme. Në fund shtoni mjaltin. Merreni […]

Read more ›

Zhysni këmbët tuaja në këtë ujë dhe shikoni si myku i thonjve do të zhduket menjëherë. Mjekët thonë se kjo është e mahnitshme

Onikomi ose infeksioni fungal i thonjve është ndryshimi më i zakonshëm dhe përgjegjës për 50 përqind të infeksioneve të thonjve. Ajo që shkakton shfaqjen e mykut te thonjtë lidhet me një mjedis të lagësht dhe të ngrohtë. Kërpudhat ushqehen me keratinë, e cila është proteina kryesore në flokë dhe lëkurë. Por, nëse keni një problem të tillë nuk duhet të […]

Read more ›

“Mami më detyroi të qepesha”, vajza nga Fieri rrëfen historinë e pazakontë (VIDEO)

Nderi është një çështje që gjithmonë ka ngitur diskutime të mëdha në shoqërinë shqiptare. Një nga çështjet që përfshihet brenda konceptit të fjalës nder është edhe virgjëria e femrave. Në Norvegji foshnjeve femra të porsalindura u kryhet një operacion me anë të cilit largohet himeni ose ndryshe “cipa e virgjërisë”. Kjo ndërhyrje bëhet që femra mos të ndjej dhimbje gjatë […]

Read more ›

Gabimet që bëjnë nuset në ditën e martesës!

emrat në ditën e tyre më të rëndësishme, siç është martesa, mundohen që çdo detaji t`i kushtojnë rëndësi dhe ta bëjnë atë ditë të paharruar. Mirëpo, ka disa gabime që të gjitha nuset i bëjnë në këtë ditë, ndoshta pa e vërejtur. E, ato gabime janë si më poshtë: Nuk janë sa duhet egoiste dhe mendojnë edhe për të tjerët […]

Read more ›

Meshkujt që martohen me këto gra janë më të lumturit! Shkenca e konfirmon!

Në një studim të ri të kryer nga departamenti i psikologjisë në UNAM, u zbulua që meshkujt, të cilët janë në një lidhje me femra të kolme apo martohen me to, janë 10 herë më të lumtur sesa ato që janë në marrëdhënie me femra “elegante”. A i dini arsyet përse? – Le të themi më shumë kile, më shumë […]

Read more ›

Dredha natyrale me vetëm një sfungjer (VIDEO)

Merrni disa sfungjerë dhe mblidhini rreth tufave të flokut dhe më pas bashkoni ekstremet me një llastik. Në përfundim të këtij procesi, i lagni flokët me pak ujë dhe bini të flini. Në mëngjes efekti do jetë i paparë, flokët tuaj do jenë me kaçurrela perfekte, njëlloj si ato të bëra nga dora e një parukieri.Për të parë në mënyrë […]

Read more ›