Other News

Albi Nako dhe Alba në një lidhje, Klaudia Pepa i lë të dy me gisht në gojë!(Foto)

Balerina shqiptare me famë ndërkombëtare Klaudia Pepa është një nga vajzat më të komentuara të showbizit shqiptar. Pepa di si të tërheqë vëmendjen dhe në rrjete sociale është shumë aktive. Ajo pak orë më parë ka publikuar një foto ku shfaqet në të brendshme dhe në super formë fizike, shkruan ShkodraNews. Këto ditë mediat rozë kanë gëluar me lajme për […]

Read more ›

4 vjet shterpë, më në fund një zemër që rreh! Mjeku zbulon mrekullinë mjekësore

Mjeku i njohur gjinekolog Evin Dani ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale një sukses të arritur në klinikën e tij bashkë me një koleg, që kanë trajtuar një cift që vështirë se bëheshin me fëmije pas 4 vjet infertilitet. Ja postimi prekës: Kur punohet në skuadër, edhe rezultatet janë më të shpejta për tu arritur. Rasti: 4 […]

Read more ›

“Kam rrit 5 fmi…”, Ija e Besit shfaqet mes gërmadhave me zërin që i dridhet: U shkatërru shtëpia…(Video)

Një shtëpi është gjithmonë e mbushur me kujtimet e banorëve të saj. Largimi prej saj ose shembja e saj gjithmonë shoqërohet me nota nostalgjie. Kështu ka ndodhur edhe me gjyshen më të famshme në Shqipëri. Po flasim për Ijen e Besit, e cila prej muajsh është aktive edhe në rrjetin social Instagram. Ija me fotot dhe videot që poston në […]

Read more ›

Është përhapur kudo, kjo sëmundje nuk ka shërim, shumë njerëz e marrin menjehere pasi bëjnë këtë

Kini kujdes! Lëkurë e vdekur, qime, djersë, duke përfshirë lëngjet e trupit, lundrojnë në të njëjtin ujë kur ne notojmë. “Një i rritur liron mesatarisht 14 gram të substancave çdo herë që not”, thotë Kelly Reinolds, e specializuar në kërkimin e sëmundjeve të shkaktuara nga mikrobet dhe profesoreshë në Universitetin e Arizonës. Megjithatë, lëngjet e ndotura të trupit në përgjithësi […]

Read more ›

“I fali Zoti dhe i shkatërroi botoksi”

Secili në momentin që lind ka një fizik të përcaktuar nga tiparet e prindërve dhe të afërmve. Tipare që ndryshojnë me kalimin e kohës, duke marrë një formë të qëndrueshme pas moshës së adoleshencës dhe pikërisht ky është problemi më i madh që kanë VIP-at. Shkurt mund të thuhet “I fali Zoti dhe i shkatërroi botoksi”, pasi shndërrimi i këtyre […]

Read more ›

Të gjithë shqiptarët që duan të shkojnë në Gjermani të mblidhen këtu! Ka një lajm shumë të mirë

Shumë shqiptarë janë në kërkim të një vendi pune në Gjermani pasi e shohin këtë vend si më të përshtatshmin për realizimin e aspiratave të tyre. Në kuadër të kësaj, ministri i Punës dhe Mirqenies Sociale në Kosovë, Ilmi Reçica ka kërkuar nga shteti gjerman një marrëveshje për punë sezonale për shqiptarët. Kjo kërkesë u bë gjatë takimit të sotëm […]

Read more ›

A keni këtë ndjesi në këmbët tuaja gjatë natës? Kujdes, mund të jetë diçka serioze!

A keni këtë ndjesi në natën? Kujdes, mund të jetë diçka serioze! Simptomat e këmbëve të lodhura(RLS) ◾Djegie ◾Parehati në këmbë ◾Dëshirë për tundjen e këmbëve ◾Dhiimbje në këmbë Edhe pse kjo çrregullim nuk është shumë serioz, zvogëlon cilësinë e jetës dhe ju pengon të kryeni aktivitete të caktuara. Ka dy forma të ndryshme të këtij sindromi: fillestare dhe të […]

Read more ›

Nëse jeni gati për të shkuar në Kanada vjen njoftimi më super që do ju lumturojë pa masë! Mund ta merrni vizën që tani

Duke filluar nga 31 korriku 2018, nëse aplikoni për vizë turistike, studimi ose leje pune apo qëndrim të përhershëm në Kanada, ju duhet me patjetër të jepni shenjat tuaja të gishtave dhe fotot tuaja(biometrike). Ky zgjerim i programit biometrik do të prekë të gjithë shtetasit e huaj nga Europa, Lindja e Mesme apo Afrika. “Po. Ne ju kërkojmë që të […]

Read more ›

Kryeministri derdh kafenë, merr fshesën dhe e pastron vetë dyshemenë

Kryeministri holandez Mark Rutte është bërë protagonist i një gjesti për t’u përshëndetur, gjatë ditës së martë në Parlamentin e vendit. Ai ka qenë duke shkuar për në seancë, me një gotë kafeje në dorë, por që për një moment i është rrëzuar, duke ndotur dyshemenë. I gjendur në një situatë të sikletshme, Rutte i rrëmbeu leckën njërës prej pastrueseve […]

Read more ›

6 shenjat që tregojnë se po konsumoni shumë kripë!

Sipas udhëzimeve të fundit dietike, rekomandohet të merren 2,300 miligramë natrium (1 lugë gjelle) në ditë. Megjithatë, vlerësohet se konsumi mesatar ditor është afërsisht 3,400 miligramë natriumi (rreth 1 lugë e gjysmë). Vlen të theksohet se futja e tepërt e kripës në dietën tonë ushqimore, mund të çojë në probleme serioze shëndetësore. Prandaj sot Revista Shije ju rendit, një listë […]

Read more ›