Kuriozitete

4 vjet shterpë, më në fund një zemër që rreh! Mjeku zbulon mrekullinë mjekësore

Mjeku i njohur gjinekolog Evin Dani ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale një sukses të arritur në klinikën e tij bashkë me një koleg, që kanë trajtuar një cift që vështirë se bëheshin me fëmije pas 4 vjet infertilitet. Ja postimi prekës: Kur punohet në skuadër, edhe rezultatet janë më të shpejta për tu arritur. Rasti: 4 […]

Read more ›

Është përhapur kudo, kjo sëmundje nuk ka shërim, shumë njerëz e marrin menjehere pasi bëjnë këtë

Kini kujdes! Lëkurë e vdekur, qime, djersë, duke përfshirë lëngjet e trupit, lundrojnë në të njëjtin ujë kur ne notojmë. “Një i rritur liron mesatarisht 14 gram të substancave çdo herë që not”, thotë Kelly Reinolds, e specializuar në kërkimin e sëmundjeve të shkaktuara nga mikrobet dhe profesoreshë në Universitetin e Arizonës. Megjithatë, lëngjet e ndotura të trupit në përgjithësi […]

Read more ›

A keni këtë ndjesi në këmbët tuaja gjatë natës? Kujdes, mund të jetë diçka serioze!

A keni këtë ndjesi në natën? Kujdes, mund të jetë diçka serioze! Simptomat e këmbëve të lodhura(RLS) ◾Djegie ◾Parehati në këmbë ◾Dëshirë për tundjen e këmbëve ◾Dhiimbje në këmbë Edhe pse kjo çrregullim nuk është shumë serioz, zvogëlon cilësinë e jetës dhe ju pengon të kryeni aktivitete të caktuara. Ka dy forma të ndryshme të këtij sindromi: fillestare dhe të […]

Read more ›

Kryeministri derdh kafenë, merr fshesën dhe e pastron vetë dyshemenë

Kryeministri holandez Mark Rutte është bërë protagonist i një gjesti për t’u përshëndetur, gjatë ditës së martë në Parlamentin e vendit. Ai ka qenë duke shkuar për në seancë, me një gotë kafeje në dorë, por që për një moment i është rrëzuar, duke ndotur dyshemenë. I gjendur në një situatë të sikletshme, Rutte i rrëmbeu leckën njërës prej pastrueseve […]

Read more ›

6 shenjat që tregojnë se po konsumoni shumë kripë!

Sipas udhëzimeve të fundit dietike, rekomandohet të merren 2,300 miligramë natrium (1 lugë gjelle) në ditë. Megjithatë, vlerësohet se konsumi mesatar ditor është afërsisht 3,400 miligramë natriumi (rreth 1 lugë e gjysmë). Vlen të theksohet se futja e tepërt e kripës në dietën tonë ushqimore, mund të çojë në probleme serioze shëndetësore. Prandaj sot Revista Shije ju rendit, një listë […]

Read more ›

Shteti amerikan që do t’ju ofrojë mijëra dollarë për t’u shpërngulur atje

Dëshironi të bëni një jetë të qetë dhe larg metropolit dhe zhurmës, është një vend që ua ofron qetësinë që kërkoni, por përveç qetësisë personat që zgjedhin për të jetuar në Vermont të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, do të kenë mundësinë e punësimit nga shtëpia e tyre. Guvernatori i Vermontit Phil Scott nënshkroi një projektligj i cili paguan 10, […]

Read more ›

Pini një filxhan nga kjo pije e MAHNITSHME çdo natë para gjumit: Do të pastrojë zorrën e trashë dhe do të djeg yndyrnat ndërsa flini!

Kjo pije e mahnitshme do të pastrojë zorren e trashë nga të gjitha mbetjet toksike dhe gjithashtu do t’ju ndihmojë të humbisni kilet e teperta. Ju do te habiteni kur te shihni se kjo pije do t’ju ndihmojë të digjni dhjamin, veçanërisht në zonën e barkut. Yndyra e grumbulluar rreth barkut tuaj lidhet me disa çështje shëndetësore, duke përfshirë: diabetin, […]

Read more ›

Do humbisni të gjitha paratë, astrologe Meri jep lajmin e keq për dy shenjat

Astrologia e njohur Meri Shehu ka njoftuar se nga sot, dy shenja të horoskopit do të përballen me vështirësi të shumta, e sidomos nga ana financiare. Duke qenë se Mërkuri ndodhet në lidhje të vështirë me Neptunin, sipas astrologos logjika do të kundërshtojë frymëzimin dhe do të ketë vështirësi për të gjitha shenjat në përgjithësi. Megjithatë, Demi dhe Ujori duket […]

Read more ›

Gruaja tmerrohet kur gjen foton e saj teksa flinte gjumë dhe ishte vetëm në shtëpi

Një mama ka treguar tmerrin që ka kaluar teksa po flinte gjumë dhe ishte krejtësisht e vetme në shtëpi. Debra Demetriou ka gjetur në smartfonin e saj një fotografi të sajën teksa ishte në gjumë dhe sytë i ka gjysmë të hapur, por ajo ka treguar se ishte vetëm në shtëpi dhe dyert ishin të mbyllura. Fotoja është kapur nga […]

Read more ›

Për vite të tëra, vajza përshëndeste drejtuesin e trenit. Një ditë ajo nuk ishte aty por, nëna ngriti një tabelë që i bëri ata kuriozë

Çdo ditë për tre vjet vajza e vogël qëndronte në një dritare të madhe dhe përshëndeste drejtuesit e trenit. Pastaj erdhi dita kur vajza e vogël nuk ishte në dritare. “Nëse kur kalonin trenat nuk e shihnin atë në dritare ato i binin borisë dhe ajo do të vraponte në dritare për t’i përshëndetur ata”, thotë nëna e vajzës. “Kur […]

Read more ›