Lajme

Plas keq sherri në emision, Berisha: I pafytyrë, ke vrarë dëshmitarin. Artan Hoxha: Vrave Azem Hajdarin, ti njoh killer-at që ke nga pas

Ka pasur përplasje mes ish kryeministri Sali Berisha dhe gazetarit Artan Hoxha në emisionin ‘Studio e Hapur’ në News24. Artan Hoxha deklaroi se marrëveshja e detit me Greqinë e vitit 2009 është jo transparante dhe ka bërë thirrje që Prokuroria të nisë urgjentisht hetimet për deklaratat e Berishës për një nga emrat e propozuar si negociator në diskutimet për marrëveshjen […]

Read more ›

Të gjithë kundër Berishës. Kërcënojnë Haklajt, kërkojnë hapjen e dosjes së 200 djemve të Tropojës

Tropoja ka qënë pjesa më e dëmtuar nga hakmarrja e Sali Berishës, vetëm e vetëm se njëherë i dolën kundër. Në atë mars tragjik të vitit 1997, kur djemtë e Tropojës, të lodhur nga tekat e Berishës por dhe të tronditur nga përdorimi i tyre kundër Jugut të vendit ku për pak u shkaktua luftë civile vendosën të ngrinin zërin […]

Read more ›