Lajme

Lajmërimi i trishtë i gazetarit: Me hidhërim të thellë njoftoj vdekjen nga kanceri dhe…

Një problem tepër shqetësues, i cili duhet të bier në veshët e politikanëve dhe të merren masa një orë e më parë, ka paraqitur gazetari Edi Oga, i cili nuk ka nguruar të flasë për atë që shikon e ndjen në qytetin e Elbasanit. Ai ka bërë parashikimin e kobshëm të vdekjes nga kanceri dhe sëmundje të tjera të shumë […]

Read more ›

“Më falni që ju dërgova në jetimore”, babai i penduar i kërkon falje djemve të tij

Një histori tepër prekëse dhe plot emocione u transmetua në “Dua të të bëj të lumtur”. Pas humbjes së bashkëshortes nga një sëmundje e rëndë, Osmani i mbetur i vetëm me dy djemtë e tij të mitur, ku i kërkoi falje djemve që nuk mundi t’iu shpëtonte të ëmën. Në programin e Arbana Osmanit ai ka rrëfyer se për shkak […]

Read more ›

Si jeni me planet për sot? Mësoni si do jetë motit për këtë të diel

E diela sjfrytëzohet nga të gjithë si një ditë relaksi. Por shpesh planet janët të kushtëzuara nga moti. Sot dulrr se moti i paqëndrueshëm, duket se do të shoqërojë edhe ditën e sotme. E ndërsa dita nis me diell, pasditja shoqërohet me shi, duke prishur planet. Kështu do të jetë edhe dita e sotme, kështu që mos e nxirrni çadrën […]

Read more ›

Del foto që po habit! Edi Rama duke u përqafuar me një bionde, kush është ajo?

Rrjeti ka “shpërthyer” pas publikimit të këtyre fotove! Fotografi austriak Hubert Lobnig, ka celur në galerinë “Zeta” në Tiranë, një ekspozitë të frymëzuar nga takimi i tij i parë më Shqipërinë në vitin 1992. Fotot që kanë ngacmuar më shumë audiencën kanë qenë ato të shkëputura nga shtëpia e cuditshme e kryeministrit Rama, në atë kohë pedagog në Akademinë e […]

Read more ›

Italia kërkon punëtorë, ofrohet rrogë deri në 2500 euro

jë kompani e njohur italiane është në kërkim të punëtorëve, por nuk po gjen. Bëhet fjalë për kompaninë ‘Peruzzo Srl diCurtarolo’, e specializuar në ndërtimin e makinerive për agrikulturë. Kjo kompani po përjeton momente paradoksi, pasi po rritet vit pas viti, por nuk po arrin të gjejë punëtorë. Kompania ndodhet në Padova, dhe drejtuesit deklarojnë se, “Duam të punësojmë 70 […]

Read more ›

“Çmendet” moti, borë në mes të majit

Me ndryshimin e kushteve klimatike, duket se moti po na befason nga dita në ditë. Një ngjarje e pazakontë është shënuar në Venezuelë, ku duket se moti ka surprizuar duke sjellë reshje bore në mes të majit. Është pikërisht zona e Andeve të Venezuelës që është zbardhur ditën e sotme dhe banorët po festojnë borën e rënë duke ndarë fotografitë […]

Read more ›

Fier/ E kishin mbuluar me kashtë, policia “vë duart në kokë” kur zbulon se çfarë fshihet pas kashtës (Video)

Në një magazinë, të mbuluar nga jashtë me kashtë policia e Fierit ka zbuluar një laborator në ndërtim e sipër, i cili dyshohet se do të përdorej për kultivim të bimëve narkotike. Kontrolli është bër në fshatin Mbrostar, Fier, në tokat në pronësi të Vladimir Çilotaj (Shpërdheja), 50 vjeç, banues në Patos, u konstatua një laborator i dyshuar për kultivim […]

Read more ›

Histori prekese: “Njerëzit e burrit më mbyllën në psikiatri dhe më morën fëmijët, kam 6 vite pa i pare”

Një histori e trishtë është ajo e Flutura Temes nga Shijaku. Pas njohjes me shkesi dhe martesës me Afrimin nga Burreli, erdhën në jetë 2 fëmijë, një vajzë dhe një djalë. Në emisionin “Me zemër të hapur” në “News24”, ajo tregon se që nga momenti që u bë nënë familja e bashkëshortit filloi ta sulmonte, e fyenin dhe e akuzonin […]

Read more ›

Vendi i “parajsës” kërkon punëtorë, i paguan 17 dollarë në orë

Sa paguheni për një orë të punës suaj? A jeni të kënaqur nga paga që merrni? I mbuloni dot të gjitha shpenzimet me të ardhurat tuaja? A është kjo puna që ju frymëzon, ju bën të ndiheni mirë dhe do të donit të bënit gjatë gjithë jetës? Jenit ë gatshëm të bëni çdo lloj pune, vetëm e vetëm për të […]

Read more ›

Thellohet skandali në Elbasan/”Pedagogia urinonte në klasë, nga ky dekan vdiqën 13 vajza”

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me arrestimin e dekanit dhe disa pedagogëve në Universitetin “Aleksandër Xhuvani”, në qytetin e Elbasanit. Një ish-studente e diplomuar tashmë e këtij fakulteti, ka shkruar sot pranë JOQ.al, ku nuk ka nguruar të tregojë për dekanin, por edhe për Elvira Lumin, shefe departamentit të Gazetarisë. Bëhet fjalë për një ngjarje të ndodhur […]

Read more ›