Shëndetësi

Menuja 7 ditore për detoksifikimin e trupit nga sheqeri. Humbisni plot 14 kilogramë!

Sheqeri është shumë i dëmshëm për shëndetin tonë dhe tanimë ky është një fakt i ditur nga të gjithë. Në rast se ju pëlqen të konsumoni ëmbëlsira të mbushura me sheqer ose produkte të tjera që e kanë sheqerin në sasi të konsiderueshme është mirë të mendoheni dy here, pasi sheqeri i tepërt shkakton shtim në peshë, rrudha dhe humbje […]

Read more ›

Ajo hante kastraveca ne cdo kohe, derisa një ditë e kuptoi se diçka kishte ndryshuar. Shikoni cfarë ndodhi!

Kastraveci është një kompleks bimor me më shumë se 97% ujë. Megjithatë, përmban shumë ushqyes që e bëjnë atë një nga perimet më të shëndetshme. Është një perime e fresket dhe me përfitime për shëndetin tonë.; Kjo është arsyeja pse kastravecat jane nje ushqim popullor ne tryezen tone cdo dite,mund te perdoret neper sallata me vaj ulliri dhe limon. Me […]

Read more ›

Çka i ndodhë trupit gjatë agjërimit?

Trupi përdor kohën e agjërimit për të hequr kolesterolin e keq nga venat e zemrës dhe gjakut. Gjatë kohës së agjërimit lukthi pastron veten nga papastërtitë e grumbulluara. Veshkat rrisin sasinë e nxjerrjes së kripës dhe ujit. truri krijon masa mbrojtëse ndaj sulmit në tru dhe stresit. Agjërimi zvogëlon rezistencën ndaj insulinës duke e ulur rrezikun e diabetit 2. Trpu […]

Read more ›

Si ta ndaloni sulmin e zemrës VETEM per 60 sekonda me kete perberes popullor qe e keni ne SHTEPI

Ja cfare duhet te beni: Merrni një lugë çaji piper te kuq dhe hidhenu në një gotë me ujë. Piperi normalizon punen e zemrës dhe rrjedhjen e gjakut në të gjitha pjesët e trupit. Për më tepër, ky stimulues ndihmon shërimin pas një sulmi në zemër dhe është shumë efektiv kur ndodh gjakderdhja. Gjaku ndalon në momentin e duhur për […]

Read more ›

Kjo bimë rigjeneron qelizat tuaja nga koka te këmbët. Lufton aneminë, diabetin, artritin dhe ju zgjat jetën

Sot do t’ju flasim për një bimë e cila ka treguar se është shumë e dobishme ndaj sëmundjeve si anemia, mbron mëlçinë, sëmundjet që lidhen me acidin urik gjithashtu zvogëlon dhe pasojat që lë stresi në trupin tonë. Bomba ushqyese për të cilën po ju flasim është hithra. Falë përqindjes së lartë të klorofilit, hithra gjithashtu rregullon qarkullimin e gjakut, […]

Read more ›

Kush konsumon vaj peshku, nuk mund të ketë asnjë sëmundje: Ja pse!

Shumë shtesa ushqimore që ju mund të gjeni sot në treg kanë një kusht të ngjashëm – ata premtojnë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme. Por, në të vërtetë, vetëm disa nga ata me të vërtetë mund të të ndihmojnë. Në radhë të parë është vaji i peshkut për të cilin është vërtetuar shkencërisht që përmirëson shëndetin në 10 […]

Read more ›

Kjo është receta natyrale që eliminon dhjamin e mëlçisë në vetëm pak ditë!

Dieta dhe jeta jonë janë arsyet kryesore për çështje dhe kushte të ndryshme shëndetësore. Këto dy shkaqe ndikojnë në shëndetin tuaj të përgjithshëm sidomos në mëlçinë tuaj. Mëlçia me dhjamë është një gjendje shumë e zakonshme këto ditë. Dhimbja në pjesën e sipërme në anën e djathtë të stomakut, është simptoma kryesore për këtë problem. Beteja kundër kësaj çështjeje mund […]

Read more ›

Sodë me mjaltë dhe ja çfarë do t’i ndodhë trupit tuaj!

Siç edhe e keni mësuar në artikujt e mëparshëm, sheqeri ushqen dhe shumon qelizat kancerogjene. Ekziston një mendësi se përzierja e sodës së bukës me mjaltë ose shurup panje nuk sjell përfitime për trajtimin e kancerit. Në anën tjetër, ka gjithmonë e më tepër të dhëna se ky kombinim është në fakt shumë fitimprurës për shëndetin. Ka gjithashtu edhe shpjegim […]

Read more ›

Perse duhet te hame brokoli me kos. Studimet e fundit tregojne se ky ushqim i cuditshem mund te parandaloje kete semundje

Studiuesit në Singapor zbuluan se kosi me brokoli vrau 75% të tumoreve tek minjte dhe më shumë se 95 qeliza të kancerit të zorrëve të rritur në një laborator. Brokoli përmban një kimik që lufton kundër kancerit të quajtur sulforane, ndërsa kosi përmban probiotikë, baktere që ndihmojnë në ruajtjen e një ekuilibri natyror të organizmave në stomak dhe zorrë. Bazuar […]

Read more ›

Pastroni zorrën e trashë me vetëm 3 përbërës! Heqin kilogramët e tepërta dhe largojnë toksinat nga trupi juaj

Zorra e trashë është organi përgjegjës për eliminimin e të gjitha mbeturinave që trupi nuk ka nevojë. Mbajtja e zorrës së trashë të shëndetshme është shumë e rëndësishme në mënyrë që të funksionojë normalisht në nxjerrjen jashtë të toksinave. Nëse funksionimi i zorrës së trashë nuk është në kushte optimale, mund të grumbullohen toksina të dëmshme që mund të shkaktojnë […]

Read more ›