Shëndetësi

Kjo bimë rigjeneron qelizat tuaja nga koka te këmbët. Lufton aneminë, diabetin, artritin dhe ju zgjat jetën

Sot do t’ju flasim për një bimë e cila ka treguar se është shumë e dobishme ndaj sëmundjeve si anemia, mbron mëlçinë, sëmundjet që lidhen me acidin urik gjithashtu zvogëlon dhe pasojat që lë stresi në trupin tonë. Bomba ushqyese për të cilën po ju flasim është hithra. Falë përqindjes së lartë të klorofilit, hithra gjithashtu rregullon qarkullimin e gjakut, […]

Read more ›

Kush konsumon vaj peshku, nuk mund të ketë asnjë sëmundje: Ja pse!

Shumë shtesa ushqimore që ju mund të gjeni sot në treg kanë një kusht të ngjashëm – ata premtojnë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme. Por, në të vërtetë, vetëm disa nga ata me të vërtetë mund të të ndihmojnë. Në radhë të parë është vaji i peshkut për të cilin është vërtetuar shkencërisht që përmirëson shëndetin në 10 […]

Read more ›

Kjo është receta natyrale që eliminon dhjamin e mëlçisë në vetëm pak ditë!

Dieta dhe jeta jonë janë arsyet kryesore për çështje dhe kushte të ndryshme shëndetësore. Këto dy shkaqe ndikojnë në shëndetin tuaj të përgjithshëm sidomos në mëlçinë tuaj. Mëlçia me dhjamë është një gjendje shumë e zakonshme këto ditë. Dhimbja në pjesën e sipërme në anën e djathtë të stomakut, është simptoma kryesore për këtë problem. Beteja kundër kësaj çështjeje mund […]

Read more ›

Sodë me mjaltë dhe ja çfarë do t’i ndodhë trupit tuaj!

Siç edhe e keni mësuar në artikujt e mëparshëm, sheqeri ushqen dhe shumon qelizat kancerogjene. Ekziston një mendësi se përzierja e sodës së bukës me mjaltë ose shurup panje nuk sjell përfitime për trajtimin e kancerit. Në anën tjetër, ka gjithmonë e më tepër të dhëna se ky kombinim është në fakt shumë fitimprurës për shëndetin. Ka gjithashtu edhe shpjegim […]

Read more ›

Perse duhet te hame brokoli me kos. Studimet e fundit tregojne se ky ushqim i cuditshem mund te parandaloje kete semundje

Studiuesit në Singapor zbuluan se kosi me brokoli vrau 75% të tumoreve tek minjte dhe më shumë se 95 qeliza të kancerit të zorrëve të rritur në një laborator. Brokoli përmban një kimik që lufton kundër kancerit të quajtur sulforane, ndërsa kosi përmban probiotikë, baktere që ndihmojnë në ruajtjen e një ekuilibri natyror të organizmave në stomak dhe zorrë. Bazuar […]

Read more ›

Pastroni zorrën e trashë me vetëm 3 përbërës! Heqin kilogramët e tepërta dhe largojnë toksinat nga trupi juaj

Zorra e trashë është organi përgjegjës për eliminimin e të gjitha mbeturinave që trupi nuk ka nevojë. Mbajtja e zorrës së trashë të shëndetshme është shumë e rëndësishme në mënyrë që të funksionojë normalisht në nxjerrjen jashtë të toksinave. Nëse funksionimi i zorrës së trashë nuk është në kushte optimale, mund të grumbullohen toksina të dëmshme që mund të shkaktojnë […]

Read more ›

Supë 3-ditore që pastron trupin tuaj. Hani sa më shumë nga kjo dhe do luftoni inflamacionin, yndyrën e belit dhe sëmundjet!

Herë pas here, trupi duhet të pastrohet në mënyrë të rregullt për të funksionuar më mirë. Për ta bërë këtë, njerëzit provojnë metoda të ndryshme të pastrimit me qëllim që të heqin të gjitha toksinat e dëmshme të trupit, për të pastruar lëkurën, për të rinovuar organet dhe për të ruajtur një pamje rinore. Një supë që pastron Supat janë […]

Read more ›

Keni muaj që mbani dietë dhe nuk keni rënë as 500 gramë, këto janë gabimet që nuk ju lejojnë të dobësoheni

E keni pyetur ndonjëherë veten përse disa njerëz e kanë të lehtë të bien nga pesha, kurse të tjerë jo? Sigurisht që çdo organizëm reagon ndryshe dhe duhet të keni parasysh që nuk mund të pretendoni të rrëzoni menjëherë kilogramët e tepërt duke u krahasuar me të tjerët, por sakaq nuk dini se janë disa gabime të vogla në dukje […]

Read more ›

Unë jam 40 vjeç dhe barku im është zhdukur që kur fillova të pija këtë çdo mëngjes

Gjyshërit tanë gjithmonë kishin një lloj ilaçi për çdo sëmundje. Përbërësit dhe ilaçet natyrale ishin shumë efektive dhe e zgjidhni problemin në një kohë shumë të shkurtër. Yndyra e akumuluar në bark kryesisht është diçka shumë e bezdishme dhe shqetësuese. Ka shumë faktorë që mund të shkaktojnë yndyrë të tepërt në këtë zonë, që lidhen kryesisht me inflamacionin e stomakut, […]

Read more ›

Receta që ka “çmendur” të gjithë botën! Shëron gjunjtë dhe rilidh kockat dhe kyçet

Me kalimin e kohës përfundimisht të gjithë përballen me dhimbje të ndryshme dhe një prej tyre janë edhe problemet me kockat e kyçet. Por ne kemi disa këshilla për të ndarë me ju, kështu që mund të ruani qetësinë. Dhimbjet e kockave dhe kyçeve nuk janë një dhimbje e zakonshme, kështu që ato që tashmë e kanë përjetuar ndjesinë e […]

Read more ›