ShowBiz

Albi Nako dhe Alba në një lidhje, Klaudia Pepa i lë të dy me gisht në gojë!(Foto)

Balerina shqiptare me famë ndërkombëtare Klaudia Pepa është një nga vajzat më të komentuara të showbizit shqiptar. Pepa di si të tërheqë vëmendjen dhe në rrjete sociale është shumë aktive. Ajo pak orë më parë ka publikuar një foto ku shfaqet në të brendshme dhe në super formë fizike, shkruan ShkodraNews. Këto ditë mediat rozë kanë gëluar me lajme për […]

Read more ›

“Kam rrit 5 fmi…”, Ija e Besit shfaqet mes gërmadhave me zërin që i dridhet: U shkatërru shtëpia…(Video)

Një shtëpi është gjithmonë e mbushur me kujtimet e banorëve të saj. Largimi prej saj ose shembja e saj gjithmonë shoqërohet me nota nostalgjie. Kështu ka ndodhur edhe me gjyshen më të famshme në Shqipëri. Po flasim për Ijen e Besit, e cila prej muajsh është aktive edhe në rrjetin social Instagram. Ija me fotot dhe videot që poston në […]

Read more ›

“I fali Zoti dhe i shkatërroi botoksi”

Secili në momentin që lind ka një fizik të përcaktuar nga tiparet e prindërve dhe të afërmve. Tipare që ndryshojnë me kalimin e kohës, duke marrë një formë të qëndrueshme pas moshës së adoleshencës dhe pikërisht ky është problemi më i madh që kanë VIP-at. Shkurt mund të thuhet “I fali Zoti dhe i shkatërroi botoksi”, pasi shndërrimi i këtyre […]

Read more ›

A e dini sa vjeç është Ardit Gjebrea? Nuk do ta besoni kur ta mësoni

Padyshim që ai është një nga figurat më të dashura për publikun shqiptar. Ardit Gjebrea ka fituar zemrat e shikuesve prej vitesh tashmë me programin e tij “E Diela Shqiptare”. Me anë të së cilit mban të mbërthyer para ekranit çdo familje ditën e diel. Karriera e Gjebresë ka nisur që kur ka qënë shumë i ri, në fillim si […]

Read more ›

Italianët mrekullohen nga Ermali e Rita: Çfarë ju japin për të ngrënë në Shqipëri?

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Rita Ora pas përfundimit të koncertit madhështor në Sheshin Skënderbej u nis për në Verona, ku dhe mbajti mbrëmjen e djeshme koncertin e radhës. I pranishëm në koncertin e saj sigurisht ishte edhe këngëtari shqiptar i njohur në Itali Ermal Meta, i cili pas koncertit pati një takim shumë interesant me këngëtaren e famshme. […]

Read more ›

‘Mësoji djalit shqip ose mos hajde më në shtëpi’, babai bën për 1 lek vajzën live

I ftuar sot në rubrikën “Ka një mesazh për ty” ishte Nuredini i cili kishte ardhur nga Brindisi i Italisë për të shprehur një shqetësim mbi faktin që nipi i tij 6-vjeçar nuk flet shqip. Vajza e tij, Ada është e martuar me një italian, Robertin me të cilin ka një djalë, Mikelen. Mirëpo 6-vjeçarit Ada nuk i ka mësuar […]

Read more ›

Klan po zëvendëson Fevziun, mbrëmë ndodhi ajo që s’ka ndodhur në 20 vite

Prej disa ditësh tashmë po përflitet për largimin e mundshëm të gazetarit Blendi Fevziu nga televizioni Klan. Emisioni i tij “Opinion” ka mbi 20 vite që transmetohet në këtë kanal, ndërsa ditët e fundit thuhet se ai mund të shkojë tek Top Channel. Por nëse më parë çdokush e identifikonte Opinionin me Klanin, tashmë gjërat kanë ndryshuar pasi ky televizion […]

Read more ›

Nuk flasin, Enca dhe Noizy rastisin në të njëjtin vend. Ja çfarë ndodhi (Foto)

Ka kaluar më shumë se një vit që nga sherri i bujshëm mes Noizyt dhe Encës. Dyshja tani i kanë ndërprerë kontaktet me njëri-tjetrin, por nuk kanë qenë të pakta rastet që i kanë bërë bashkë. Ju kujtohet video e Noizyt pak ditë më parë ku ndodhej në një taksi teksa filmonte shoferin? Ai dëgjohej të fliste me zë të […]

Read more ›

Danjeli e pranon publikisht: Ja pse jam ndarë nga Fotinia

Ndërsa pritej prej muajsh që ata të organizonin dasmë, çifti fitues i Big Brother 9 është ndarë. Ka qenë vetë Danjeli ai që ka konfirmuar ndarjen nga Fotinia përmes një postimi në Insta Story. Ata u dashuruan dhe madje u martuan brenda këtij reality show dhe ishin çifti i vetëm i atij edicioni që mbijetuan edhe pas daljes. Por me […]

Read more ›

Ku është nëna e Florit te “Njerëz dhe Fate” sot dhe ç’ka ndodhur me të?

Trajtonte ngjarjet e fenomeneve të viteve ’90 në një mënyrë të tillë sa edhe sot mbahen mend. Seriali “Njerëz dhe Fate” do të ishte një nga serialet më të suksesshëm në Shqipëri, me një kast të mrekullueshëm aktorësh. Një prej këtyre aktoreve mbetet edhe personazhi i Dritës, gruaja e shtëpisë së familjes Guri, emri i të cilës është Pavlina Mani. […]

Read more ›