Other News

Shteti amerikan që do t’ju ofrojë mijëra dollarë për t’u shpërngulur atje

Dëshironi të bëni një jetë të qetë dhe larg metropolit dhe zhurmës, është një vend që ua ofron qetësinë që kërkoni, por përveç qetësisë personat që zgjedhin për të jetuar në Vermont të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, do të kenë mundësinë e punësimit nga shtëpia e tyre. Guvernatori i Vermontit Phil Scott nënshkroi një projektligj i cili paguan 10, […]

Read more ›

Pini një filxhan nga kjo pije e MAHNITSHME çdo natë para gjumit: Do të pastrojë zorrën e trashë dhe do të djeg yndyrnat ndërsa flini!

Kjo pije e mahnitshme do të pastrojë zorren e trashë nga të gjitha mbetjet toksike dhe gjithashtu do t’ju ndihmojë të humbisni kilet e teperta. Ju do te habiteni kur te shihni se kjo pije do t’ju ndihmojë të digjni dhjamin, veçanërisht në zonën e barkut. Yndyra e grumbulluar rreth barkut tuaj lidhet me disa çështje shëndetësore, duke përfshirë: diabetin, […]

Read more ›

A e dini sa vjeç është Ardit Gjebrea? Nuk do ta besoni kur ta mësoni

Padyshim që ai është një nga figurat më të dashura për publikun shqiptar. Ardit Gjebrea ka fituar zemrat e shikuesve prej vitesh tashmë me programin e tij “E Diela Shqiptare”. Me anë të së cilit mban të mbërthyer para ekranit çdo familje ditën e diel. Karriera e Gjebresë ka nisur që kur ka qënë shumë i ri, në fillim si […]

Read more ›

Do humbisni të gjitha paratë, astrologe Meri jep lajmin e keq për dy shenjat

Astrologia e njohur Meri Shehu ka njoftuar se nga sot, dy shenja të horoskopit do të përballen me vështirësi të shumta, e sidomos nga ana financiare. Duke qenë se Mërkuri ndodhet në lidhje të vështirë me Neptunin, sipas astrologos logjika do të kundërshtojë frymëzimin dhe do të ketë vështirësi për të gjitha shenjat në përgjithësi. Megjithatë, Demi dhe Ujori duket […]

Read more ›

Gruaja tmerrohet kur gjen foton e saj teksa flinte gjumë dhe ishte vetëm në shtëpi

Një mama ka treguar tmerrin që ka kaluar teksa po flinte gjumë dhe ishte krejtësisht e vetme në shtëpi. Debra Demetriou ka gjetur në smartfonin e saj një fotografi të sajën teksa ishte në gjumë dhe sytë i ka gjysmë të hapur, por ajo ka treguar se ishte vetëm në shtëpi dhe dyert ishin të mbyllura. Fotoja është kapur nga […]

Read more ›

“Sa të jetë partia ime, s’më plas për ju”/ Drejtoresha “gangstere” që kërcënon fëmijët

Dhuna në shkolla është kthyer edhe njëherë në qendër të vëmendjes ditën e sotme në Shkodër, ku drejtoresha e shkollës 9-vjeçare “Osman Dhampiraj” kërcënon mësues dhe nxënës. Sot drejtoresha, Saime Hagrebaj, është denoncuar nga një grup mësuesesh dhe tre nxënës, të cilët kanë shkuar në Rajonin Policor për të paraqitur dëshmitë e tyre. Në një prononcim për mediat lokale, mësuese […]

Read more ›

Për vite të tëra, vajza përshëndeste drejtuesin e trenit. Një ditë ajo nuk ishte aty por, nëna ngriti një tabelë që i bëri ata kuriozë

Çdo ditë për tre vjet vajza e vogël qëndronte në një dritare të madhe dhe përshëndeste drejtuesit e trenit. Pastaj erdhi dita kur vajza e vogël nuk ishte në dritare. “Nëse kur kalonin trenat nuk e shihnin atë në dritare ato i binin borisë dhe ajo do të vraponte në dritare për t’i përshëndetur ata”, thotë nëna e vajzës. “Kur […]

Read more ›

Të 8 Anëtarët E Famiiljes Me Aftësi Ndryshe, I Vogli Përlot Me Fjalët: Dua Vetëm Të Shërohet Gjyshja!

Që mjerimi është një faktor që jeton në shumë familje shqiptare, kjo tashmë nuk vihet më në diskutim. I trishtueshëm është fakti që në vend që të minimizohet, përhapet edhe më shumë çdo ditë që kalon. Në lagjen “5 maji” në Elbasan, në një banesë të sajuar jeton një familje me 8 anëtarë. Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” bëri një vizitë […]

Read more ›

Hudhra ju shpëton jetën, ja si ta përdorni nëse vuani nga zemra

Përvoja italiane e konsideron hudhrën si një lëndë hipotensive optimale. Ajo forcon, nxit dhe stimulon e lehtëson qarkullimin dhe pastrimin e gjakut. Hudhra ul tensionin e gjakut dhe forcon tkurrjet e zemrës, normalizon ritmin kardiak. Hudhra pakëson sasinë e kolesterolit, sheqerit dhe yndyrnave të gjakut. Në sëmundjen hipertonike, ka disa skema mjekimi të sëmundjes hipertonike. Fillon me 1 thelb hudhre […]

Read more ›

Kjo është kura e panjohur për sheqerin në gjak: Një vezë dhe një përbërës sekret. Ja si përgatitet

Ju do të habiteni kur të mësoni se mund të kontrolloni nivelet e sheqerit në gjak me një vezë të zier. Mbase mund të mendoni se është shumë mirë për të qenë e vërtetë, por sipas shumë nutricionistëve dhe specialistëve receta e mëposhtme me vezë është jashtëzakonisht efektive në uljen e niveleve të sheqerit në gjak dhe mbajtjen e tij […]

Read more ›