Other News

Italianët mrekullohen nga Ermali e Rita: Çfarë ju japin për të ngrënë në Shqipëri?

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Rita Ora pas përfundimit të koncertit madhështor në Sheshin Skënderbej u nis për në Verona, ku dhe mbajti mbrëmjen e djeshme koncertin e radhës. I pranishëm në koncertin e saj sigurisht ishte edhe këngëtari shqiptar i njohur në Itali Ermal Meta, i cili pas koncertit pati një takim shumë interesant me këngëtaren e famshme. […]

Read more ›

Horoskopi ditor, e enjte 7 qershor 2018

Ky është horoskopi për ditën e enjte, 7 qershor 2018 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Ky është momenti më i mirë për të nisur të eksperimentoni më shumë, sidomos në sferën profesionale. Kjo ditë do të jetë mjaft e favorshme […]

Read more ›

Vjehrri vrau nusen e djalit, kushëriri rrëfen si ndodhi krimi në familje

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda po zhvillohet procesi gjyqësor ndaj Ndoc Totës, i cili një vit më parë vrau në oborrin e banesës në Laç bashkëshorten e djalit të tij, Vera Totën. Ngjarja tronditëse ndodhi pas rreth një viti zënkash familjare në familjen Tota. Nusja, e cila u bë edhe viktimë e dorës së vjehrrit të saj 76-vjeçar, kërkonte […]

Read more ›

E pa ndodhur me pare: Ja se cfare gjen fshatari brenda ne veze

Një fermen në SHBA është shokuar nga ajo që i ka ndodhur pasi, ka gjetur një vezë që ishte tre herë më e madhe se vezët e zakonshme. Por, befasia nuk qëndron këtu pasi ka thyer vezën ai ka parë që brenda saj ndodhej edhe një vezë tjetër. Ky fenomen i rrallë ka ndodhur në Queensland, shkruan Syri.net. Veza peshonte […]

Read more ›

“Zoti ekziston”, fjalët e një mjeku pasi bëri autopsinë e një të vdekuri

“Dje shkova në klinikën mjekësore të ekzaminimit dhe mora pjesë në autopsinë e dytë përgjatë praktikës time si mjek. Vëzhgova në heshtje teksa iu bënë prerjet kufomës dhe iu hoqën organet me radhë para syve të mi. Mbeta pa lëvizur për një kohë të gjatë, duke reflektuar thellë rreth asaj që po shihja. Do të doja të ndaja me ju […]

Read more ›

Mjekët i tërhoqën të gjitha pajisjet që e mbanin në jetë këtë vajzë të vogël pasi nuk kishte më shpresë. Por kur nëna e saj i dha një puthje të fundit, papritur ndodhi një mrekulli !

Një vajzë e vogël 14-muajshe, e quajtur Alice, nga Anglia thuhej të ishte vajza më fatlume në botë. Ajo u diagnostikua me një gjendje kërcënuese për jetën, por nuk ishte në gjendje të shërohej nga sëmundja. Megjithatë, një mrekulli ndodhi kur ajo ishte në prag të vdekjes! Kur ajo u pranua në spital, ajo u diagnostikua me meningjit cerebrospinal epidemik. […]

Read more ›

Secili kosovar që ka planifikuar pushime në Shqipëri, duhet ta lexojë patjetër këtë

Mërgim Gashi është pushues i rregullt në bregdetin shqiptar. Ai thotë se çmimet mesatare të qëndrimit dhe të shërbimeve, janë arsyet pse ai çdo vit viziton Shqipërinë. Por, bën të ditur se nëse sheh ngritje të çmimeve në Rivierën Shqiptare, do të shqyrtonte mundësinë për të shkuar në bregdetin e Turqisë meqë viteve të fundit ka shumë oferta sa i […]

Read more ›

E tmerrshme! Kjo u ndodhte në Mesjetë atyre që merreshin me thashetheme

Të flisje keq për tjetrin, të shpifje, apo të përhapje lajme që nuk janë të vërteta, në Mesjetë është konsideruar si një krim i madh. Për këtë arsye, ekzistonte edhe dënimi për thashethemexhinjtë, për mëkatin e tyre të madh. I vendosnin një hekur në fytyrë, që i kapte kokën dhe ia shtypte gjuhën me një thikë. Të dënuarit nuk mund […]

Read more ›

‘Mësoji djalit shqip ose mos hajde më në shtëpi’, babai bën për 1 lek vajzën live

I ftuar sot në rubrikën “Ka një mesazh për ty” ishte Nuredini i cili kishte ardhur nga Brindisi i Italisë për të shprehur një shqetësim mbi faktin që nipi i tij 6-vjeçar nuk flet shqip. Vajza e tij, Ada është e martuar me një italian, Robertin me të cilin ka një djalë, Mikelen. Mirëpo 6-vjeçarit Ada nuk i ka mësuar […]

Read more ›

Fotot që do t’ju lënë pa frymë dhe do ju bëjnë ta shihni botën me sy tjetër

Ndoshta bota nuk është një vend i bukur për të gjithë, por kjo është e vetmja që kemi dhe ne nuk kemi zgjidhje tjetër. Ashtu siç thotë dhe një prej shkrimtarëve të njohur japonezë, Yasunari Kavabata, koka ndryshon nga personi në person, ndonëse ajo është e njëjtë. Shkrimtari do të shprehej: Koha kozmike është e njëjtë për të gjithë, por […]

Read more ›