Other News

Shqiptarja shpallet “heroinë” në New York, futet me rroba në liqen dhe shpëton fëmijën

Vajza me origjinë shqiptare Michelle Margilaj, e cila jeton në Mohapac të New Yorkut është vlerësuar me me titullin “heroinë”, pasi i shpëtoi jetën një fëmije në liqen. Për këtë gjest guximtar ajo u shpall nga banorët “heroinë”, ndërsa në Facebook kanë shpërthyer komentet pozitive nga të huajt, të cilët thonë se bota ka nevojë

Read more ›

Gomat e kësaj veture do të ndryshojnë përgjithmonë mënyrën se si ngasim sot [VIDEO]

Ju asnjëherë nuk keni parë një veturë të bëjë diçka të tillë. Parkimi paralel është pjesë ku shumë shoferëve u djersiten duart. Me këtë problem në mendje, zbuluesi nga SHBA, William Liddiard ka arritur të ndërtoj një set rrotash shume drejtimëshe për Toyotan e tij Echo. Këto rrota mund të lëvizin në të gjitha drejtimet

Read more ›

Emocionuese | Flet ushtari i UÇK’së: Ja çfarë desha t’i bëj Jabllanoviqit në Koshare (VIDEO)

I mllefosur nga vizita e ish ministrit serb Aleksander Jabllanoviq në Koshare, ku vendosi edhe kurora lulesh dhe lartësoi forcat serbe atje, ish ushtari i UÇK ‘së, Besnik Duraku vendosi flamurin kuq e zi në po të njetin vend. Si u ndje ai me vizitën e Jabllanoviqit në vendin ku humbi shokët e tij të

Read more ›

E pabesueshme – Këngëtari mohon prejardhjen shqiptare: Jam 100% grek (Video)

Në një intervistë në tapetin e kuq të MAD VMA 2016 këngëtari shqiptar,Konstantinos Koufos, ka mohuar origjinën e tij. Ai ka thënë se nuk ka lidhje me Shqipërinë dhe se është 100% grek nga Vorio Epiri. Konstantinos Koufos, një këngëtar mjaft i njohur në Greqi i është përgjigjur gazetarit duke qeshur se nuk e lidh

Read more ›

Publikohen pamje të reja të sulmit me kallashnikov në aeroportin e Stambollit (Video)

Janë publikuar pamje të reja ku shihet sulmuesi me kallashnikov, duke ndjekur njerëzit në brendësi të aeroportit Ataturt, aty ku ndodhën sulmet e përgjakshme. Gjithsej 41 persona mbetën të vrarë dhe 239 të tjerë të plagosur nga tri sulme terroriste në aeroportin Ataturk të Stambollit, shkruan RT. Shikoni videon për më shumë:

Read more ›